UDK
KINO „ORZEŁ”
BIAŁA ODWAGA - POL
12 i 14 KWIETNIA 2024 r. Godz. 19.00
ZA DUŻY NA BAJKI 2 - POL
19, 20, 21 KWIETNIA 2024 r. Godz. 17.00
BĘKART - DAN/NOR
26 KWIETNIA 2024 r. Godz. 19.00
BIEDNE ISTOTY - USA
27 i 28 KWIETNIA 2024 r. Godz. 19.00
Kup bilet
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

Igraszki z diabłem - spektakl

Gdyby te nasze stare, pochylone bieszczadzkie kapliczki i wiekowe cerkiewki z kościołami przemówić mogły, opowiedziałyby niejedną taką historię, jaką przedstawi nam 13 kwietnia br. amatorska grupa teatralna Mała Scena Wielkich Serc na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury. Historia stara jak świat, w której zło znów wytoczy kolejne działa w stronę dobra, a w tej bitwie zwycięzcy przypadnie nie lada trofeum: dwie kobiece dusze… o gdyby Kasia z księżniczką Disperandą wiedziały ile zamieszania w świecie aniołów diabłów i ludzi wywoła ich jeden bezmyślny podpis… Ale w końcu czego się nie robi, by się zawczasu przed ołtarz z dobrym chłopem dostać.

Zapraszamy w niezwykłą podróż przez tajemniczy las chatę zbója Sarki Farki i pustelnię Ojca Scholastyka, przez diabelski młyn i otchłanie samego piekła w poszukiwaniu nie tylko diabelskich cyrografów, ale w ważniejszą podróż poszukiwaniu prawdziwego ludzkiego serca pełnego odwagi, zdolnego do poświęcenia. W tej podróży zawalczymy jeszcze raz o dobro: ofiarowując swój czas i wykupując cegiełki damy szansę lepszego jutra podopiecznym krośnieńskiego hospicjum.

Tę bitwę rozpoczniemy 13 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00

Cegiełki w kwocie 10 zł (można więcej, ponieważ i cel szczytny) dostępne w kasie UDK w godzinach 8.00-15.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

---

#udk #ustrzyckidomkultury #igraszkizdiablem #scenawilkichserc #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Ustrzycki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ruszają zapisy na kolejny rok Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Ustrzyckim Domu Kultury.

W programie:

- zajęcia taneczne,

- zajęcia gimnastyczne,

- zajęcia teatralne,

- nauka języka angielskiego,

- zajęcia na basenie,

Słuchaczem UUTW może zostać osoba w wieku 55+ niezależnie od posiadanego wykształcenia. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

---

Projekt realizowany jest przez Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury oraz finansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu "Aktywizacja i integracja osób w wieku emerytalnym w życiu społecznym na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi na rok 2024."

---

#uutw #ustrzyckiuniwersytettrzeciegowieku #udk #ustrzyckidomkultury #lubięustrzyki #burmistrzustrzykdolnych

Konkurs "Kartka świąteczna 2024"

Coraz bliżej święta więc... startujemy z konkursem - "Świąteczna kartka 2024" Jeżeli lubicie malować, tworzyć, rysować? To ten konkurs jest dla Was!

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

- zaprojektować wielkanocną kartkę;

- dostarczyć kartkę wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do dnia 22.03.2024 r.

Konkurs jest podzielony na 3 kategorie wiekowe:

- Kategoria I: dzieci klas "0"

- Kategoria II: I – IV klasa szkoły podstawowej

- Kategoria III: V - VIII klasa szkoły podstawowej

Kryteria oceny prac:

- zgodność z regulaminem

- zgodność z tematyką konkursu

- sposób prezentacji

- oryginalność i kreatywność ujęcia tematu konkursu

- zastosowanie technik plastycznych

- staranność wykonania

Ogłoszenie wyników nastąpi do 28 kwietnia 2024 r. na oficjalnym profilu Facebook Ustrzyckiego Domu Kultury oraz Gminy Ustrzyki Dolne.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne w zakładce WYDARZENIA.

---

#udk #ustrzyckidomkultury #konkursplastyczny #kartkawielkanocna #wielkanoc #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Dzień Kobiet

Drogie Panie, Wasze święto zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet z UDK i Samorządowa Szkoła Muzyczna w Ustrzykach Dolnych  Widzimy się 8 marca o godz. 17:00

---

#udk #ustrzyckidomkultury #ssmustrzyki #dzienkobiet #8marca

Moje pstryki i... wybryki - wystawa fotograficzna Zygmunta Krasowskiego

Zapraszamy na wystawę fotografii Zygmunta Krasowskiego "Moje pstryki i... wybryki". Zygmunta chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Można go określić jako prawdziwego entuzjastę życia. Jest pasjonatem fotografii, lubi jeździć na swoim trójkołowym harleyu, biegać na nartach, jeździć na rowerze. Niektórzy z Was mogą go również kojarzyć z Ustrzycki Teatr Dramatyczny UTD gdzie wciela się w rolę Bernarda Dunlapa, dyrektora hotelu Palm Beach Royal.

Jego motto życiowe brzmi: "Normalność to stan nienormalny, a tylko nienormalni popychają świat do przodu." To podejście odzwierciedla jego otwartość na nowe wyzwania i nieustanne dążenie do rozwoju. Zygmunt udowadnia, że wiek to tylko liczba, a pasje i zainteresowania są wieczne. 

Do zobaczenia 16 lutego o godz. 17:30 w Ustrzyckim Domu Kultury! 

---

#wystawa #zygmuntkrasowski #mojepstrykiiwybryki #udk #ustrzyckidomkultury #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

"W domach z betonu... i na zielonej łące"

Zapraszamy Was na klimatyczny wieczór z kulturą "W domach z betonu... i na kwitnącej łące...". Podczas spotkania zaprezentujemy obrazy i nowele Edyty Wilk oraz pieśni autorskie Patrycji Stockinger. 29 listopada o godz. 17:00. Kilka słów o bohaterkach wieczoru:

- "Moje pisanie zaczęło się od bloga i wysłania kilku opowiadań na konkursy. Kilka z nich stanęło na podium i od tego zaczęło się pisanie opowiadań pt. W domach z betonu. Wiele z nich było promowanych często na głównej stronie Onetu. "Zmrożone serce" ukazało się w tomie opowiadań "Duchy przeszłości" Magaleny Kordel oraz otrzymało nagrodę publiczności i znalazło się w szóstce najlepszych opowiadań. Dzięki kilku opowiadaniom otrzymałam nagrody, z których jedna zawiodła mnie aż do Rzymu. Literami szkicuję, zapisuję rzeczywistość. Kiedyś próbowałam również szkiców ołówkiem, farb olejnych, pasteli, ale słowa nadają chyba najwięcej plastyczności moim myślom chyba najbardziej. Życie to dar. Nie chce go zmarnować. Nigdy nie wiesz jaka jutro przyjdzie karta, trzeba brać życie takim jakie jest. Sprawić by liczył się każdy dzień. I każdy człowiek, którego spotykasz. W domach z betonu. Wchodzisz do bloku i otwierając każde drzwi, otwierasz książkę, powieść o mieszkańcach którzy się tam znajdują. Powieść fascynującą. Taką, która cię porywa. I nie pozwala nie zapisać historii, której dotknęłaś..." - Edyta Wilk

- "Mimo moich zaledwie 18 lat, muzyka jest nieodłączną częścią mojego życia. Początki mojej muzycznej podróży miały miejsce w szkolnym chórze, gdzie pierwsze dźwięki śpiewu zaczęły kształtować moją pasję. Z biegiem czasu, do mojego repertuaru dołączyła gra na gitarze, tworząc harmonijną całość mojej artystycznej wyprawy. To połączenie umiejętności zainspirowało mnie do podjęcia kolejnego kroku- stworzenia własnej muzyki. Jednak prawdziwą iskrą dla mojej twórczości stała się głęboka miłość do natury, zwłaszcza do Bieszczad. To właśnie tam znajduję inspirację do tekstów moich piosenek, które emanują zarówno pięknem przyrody, jak i osobistymi przeżyciami. Mój artystyczny początek był zarezerwowany dla najbliższych, ale teraz, w wieku 18 lat, czuję, że nadszedł czas, aby podzielić się moją muzyką ze światem. Chociaż jestem jeszcze młoda, wierzę, że moje utwory mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przynieść im chwilę refleksji. Za pomocą mojej sztuki chce aby zapracowani, pędzący ciągle do przodu ludzie przystanęli i na nowo połączyli się z naturą dla chwili wytchnienia i odstresowania." - Patrycja Stockinger

To będzie ciekawe spotkanie dwóch różnych artystek. Do zobaczenia! 

---

#udk #ustrzyckidomkultury #wystawa #piosenkaautorska #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

III Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej, lokalnej i narodowej oraz postaw patriotycznych jest bardzo ważne. Dlatego też zapraszamy Was do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbędzie się 16.11.2023 r., o godz. 9:00 w Ustrzyckim Domu Kultury.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

- Przygotować piosenkę o tematyce patriotycznej.

- Wypełnić i dostarczyć do UDK (osobiście lub mailowo sekretariat@ustrzyckidomkultury.pl) Kartę Zgłoszenia udziału w konkursie. Termin zgłoszeń upływa 10 listopada.

- Być z nami 16.11 w Ustrzyckim Domu Kultury :)

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: solo oraz zespoły.

Kategorie wiekowe solo:

- Kategoria I: przedszkolaki oraz dzieci klasy „O”,

- Kategoria II: uczniowie szkół podstawowych klasy 1-4,

- Kategoria III: uczniowie szkół podstawowych powyżej 4 klasy,

- Kategoria IV: uczniowie szkół średnich, dorośli;

Kategorie wiekowe zespoły:

- OPEN

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia w zakładce Wydarzenia.


---

#udk #ustrzyckidomkultury #konkurspiosenki #piosenkapatriotyczna #piesnipatriotyczne #lubieustrzyi #kultura #spiew #burmistrzustrzykdolnych

Teatralny pokaz powarsztatowy

Z inicjatywy Grażyny Kaznowskiej - Głównego Instruktora ds. teatru w dniach 24-26 października toczyć się będą w Ustrzykach i w Lesku warsztaty teatralne pt. „A co by było gdyby”? Warsztaty poprowadzi znakomity aktor, reżyser, edukator teatralny z Lublina Przemysław Buksiński. Myślą przewodnią spotkań jest pytanie „A co by było gdyby rzeka Strwiąż i rzeka San, zamiast wpadać do Morza Czarnego i Bałtyku wpadały do Oceanu Spokojnego”.

Finał tej przygody w postaci etiudy teatralnej będzie można obejrzeć 26.10 o godz. 17.00 w Ustrzyckim Domu Kultury.

Projekt realizowanych jest przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

---
#udk #ustrzyckidomkultury #teatr #cobybyłogdyby #pokazpowarsztatowy #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Ustrzycki Teatr Dramatyczny - Hotelowe manewry

Ustrzycki Teatr Dramatyczny stał się faktem! Premiera spektaklu "Hotelowe manewry, czyli błogi s-pokój" odbędzie się 6 października o godz. 19:30. Co się będzie działo na scenie? Oj sporo!

Akcja toczy się w 1942 roku w pięciogwiazdkowym hotelu Palm Beach Royale w Ameryce. Przed dyrektorem hotelu Bernardem Dunlapem wielkie wyzwanie w postaci przygotowania uroczystego koncertu dla wyjeżdżających na front żołnierzy. Pech chciał, albo i licho spowodowało, że gwiazdami koncertu mają być dwie nienawidzące się artystki. Co zrobią, aby przypadkiem damy nie dowiedziały się wzajemnie o sobie i nie spotkały przed koncertem? Czy uda się to i jakim kosztem?

Będzie barwnie, wesoło, czasami wręcz groteskowo. Ta komedia, a właściwie farsa, rozbawi Was do łez!

Bilety w kwocie 40 zł (*30 zł dla studentów i seniorów 60+) do nabycia w kasie UDK lub na stronie https://udk.systembiletowy.pl

Jeśli chcecie być na bieżąco z hotelowymi nowinkami zapraszamy do obserwowania profilu Ustrzycki Teatr Dramatyczny UTD 

---

#udk #utd #ustrzyckidomkultury #ustrzyckiteatrdramatyczny #hotelowemanewry #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych #bieszczady #ustrzyki #ustrzykidolne #spektakl #teatr #rozrywka

Kalendarz wydarzeń lipiec

Lipiec rozpoczynamy wielkim świętem sztuki. Już jutro Ustrzycka Rock Opera, ponad 200 osób zaangażowanych z lokalnej społeczności oraz gwiazdy światowego formatu. Nie zwalniamy tempa ponieważ w niedzielę odbędzie się XXV-lecie Teatry Formy Parra! Premierowy spektakl, wernisaże i feta jubileuszowa.

Dużym zaangażowaniem cieszyły się w ubiegłym roku zabawy z Dj! Proponujemy Wam "piątki z Dj" od godz. 20:00 a dla naszych seniorów Dj zagra w środy od godz. 17:00.

Fanów dobrego jedzenia zapewne ucieszy 3 weekend lipca podczas, którego w ustrzyckim Rynku zaparkują Żarciowozy, czyli kuchnie z całego świata. Natomiast koniec miesiąca będzie karpacko-ludowy - XXI Karpacki Jarmark Turystyczny oraz Ludowizna.

Pozostałe wydarzenia znajdziecie na plakacie zbiorczym poniżej. Mamy nadzieję, że będzie bawić się z nami podczas tych wakacji! 

---

#udk #ustrzyckidomkultury #kalendarz #kalendarzimprez #imprezywustrzykach #wydarzysię #wydarzysięwbieszczadach #ustrzykidolne #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych